bukuri&shëndetësor

Nëse për të trajtuar aknet në cosmetician, Getting Rid e puçrra fytyre?

Getting Rid e puçrra fytyre?

jo. Kështu që ju nuk thoni, Estheticians se e mirë, ata e dinë çdo gjë, ajo është profesioni i tyre për të bërë lëkurën të pastër. Qëllimi i tyre kryesor është për të fituar më shumë para, dhe pastaj vetëm për bukurinë tuaj (sundimi i çdo biznesi). mendoj, I ishte e gabuar, përgjigjet në pyetjen: nëse beautician për të bërë të lëkurë të lirë?

Pse ju nuk duhet të trajtojnë aknet në cosmetician?
shënim, Unë nuk shkroi "e pamundur", dhe "nuk kanë nevojë". Nuk është e nevojshme për të trajtuar, por të bëjë lëkurë, pastrimi mekanik i fytyrës, masochky, ju lutem, ajo është e mirëpritur. Por dëgjoni beautician, si mendoni ju merrni shpëtoj puçrra fytyre, nuk ia vlen. varg e tyre e trajtimit nuk përfshin medikamente për trajtimin e akneve, dhe ata vetëm mund të përshkruajnë një dermatolog. Ndërsa ju do të përpiqet të gjitha mjetet, që ju do të këshillojë beauticians, ju mund të shkoni në një pikë shumë të rëndësishme, i cili do t'ju lejojë të lehtë dhe pa humbje të heqin qafe e puçrra fytyre.

Kështu që për të trajtuar aknet?
këtu, ekziston një rregull shumë i qartë, Trajtimi i akneve është mbajtur gjithmonë nga një dermatolog, dhe vetëm ai mund të në bazë të inspektimit për ju që të zgjidhni zgjidhje e drejtë për problemin tuaj, porosis përgatitjen e nevojshme mjekësore.

Kur duhet të zbatohen për beautician?
- Kur fytyra juaj është vetëm comedones mbyllur dhe ju vetë nuk mund të përballen me to.
Vlen për të bërë pastrimin mekanik të fytyrës.

- Kur fytyra juaj e vetme e kuqe, spote ndenjura, procedurat e, pika të zeza.
ne nuk pilling, më i mirë, më efektive - ajo peels me acid glycolic.

- Ju keni plagët.
Shtëpi për të trajtuar ato padobishme, Dermatologist plagët nuk janë të përfshirë. Ne bëjmë rishfaqet lëkurës, lëkurë të thellë, mikrodermabraziyu, lazer (një gjë).

- Ti ke zgjeruar poret.
Bëni një lëkurë të thellë, mikrodermabraziyu, rishfaqet lëkurës.

shumë shpesh, beautician këshillon për të blerë ato çdo linjë kozmetike, lloj, ajo do të ndihmojë problemin tuaj. Mos e merrni kurrë! Beautician mund të rekomandojë, atëherë ju mund të bleni veten, por jo të saj. di, nëse ai ofron, ajo dëshiron për të fituar para!

farmacia, Dyqanet janë plot me mjete të ndryshme, që do t'ju ndihmojë të kujdeseni për lëkurën tuaj, nganjëherë ata janë shumë më mirë, se sa të holla, e cila ofron një beautician. A doni të blini më e mirë për të lëkurës, zgjidhni produktet terapeutike farmaceutike për kujdesin e lëkurës (Eksfoliak, Avene, Bioderma, Uriyaj, më i lartë, La Rosh Pozey etj), si ju mund të shihni një shumë të burimeve, dhe ata janë të gjithë shumë të mirë, Ju lirisht mund të blejnë ato në farmaci.

fat i mirë! dhe mbani mend, puçrra fytyre duhet të trajtohen mjekut, një beautician zgjedh për ju të drejtë kujdesit të lëkurës dhe të lëkurës Uluchay.

Nëse për të trajtuar aknet në cosmetician?: 8 koment

Me veten time them - të trajtuar aknet duhet vetëm një mjek! Ajo që nuk ka një beautician, një dermatolog! Unë jam me të vetë-trajtimin im, solli të lëkurës tmerrin e tillë, që pastaj vështirë çoi e saj për të porositur. Dhe kjo është vetëm kur një mjek ndërhyri. Çfarë më ndihmoi për të freskohem: Zerkalin (antibiotik), detoxification, vitamina dhe një dietë të ekuilibruar.

vajzat, Ka shumë mjekë të ndryshme të ndryshme dhe beauticians. Gjëja e parë për të shkuar për konsultim, dhe pastaj të vendosë. Të gjitha problemet tona të brendshme të dukshme në fytyrë. Pra, fillimisht ju mund të ndihmoni specialist i kualifikuar. Ndonjëherë është më mirë për të bërë kujdesin e duhur, peels(por sipërfaqësore ). Të jetë i sigurt për të lexuar komente, të paktën për kozmetikë, cila punësuar beautician. E pra, në qoftë se ju 3 shkallë fytyre, atëherë trajtimi është në antibiotikë, dhe pastaj të rivendosur florën, mëlçi. mbi nëse, Mjekët mund të ndihmojë, Unë nuk pajtohem, t të mjekëve janë të ndryshme ... Siç ndodh mjekë nga Perëndia, dhe Estheticians. 🌺🌺🌺

Pyes veten injorancën e zonjat tona. Dermatolog cosmetologist - zgjidhja më e mirë për të gjitha problemet e lëkurës. ajo voach, e kaluara 6 University Medical s 2-5 s Residency në dermatologji, mykolohy, Trichology.
Ju preferoni për të shkuar në ish-asistentë, kontabilistët, ish schoolgirls, ose një mjekët krejtësisht të ndryshme specializimi, si një okulist, se edhe struktura e lëkurës nuk e di, vetëm për shkak, se ata kanë një certifikatë të "beautician" për 3-4 javë! plan mësimor. Dhe fjala "beautician" gdhendur këtu në mënyrë të paligjshme, por emri i vërtetë i këtyre arsimit gjëra - aesthetists.
A jeni seriozisht duke zgjedhur midis specialist dhe këtu këto tifozët për të fituar më shumë?

Më vjen keq, por ju dikur ka shkruar për Cosmetology dhe në qoftë se nuk ishin një beautician profesional. Dhe nuk do të jetë një madhësi përshtatet të gjithë.
Unë shkova në një dermatolog në spital sovjetike, Klindovit përshkruar me një pamje, dhe tha se puçrra fytyre - kjo nuk është një sëmundje. dëshpëruar, I nënshkruar në beautician(ish pediatër). Ajo shpjegoi gjithçka për mua, përbërjen juaj nuk është "vtyuhyvala", dhe propozuar mjete të ngjashme(kozmetike kimist-së), I bleva një farmaci. Ajo e bën mua kozmetikë pastër profesionale. Puçrra është një sëmundje e fazës së rëndë praktikisht u zhduk, Por pas gjashtë muajsh unë kam për të lënë përkohësisht, ku klima nuk është e imja fare dhe filloi përkeqësimi, Tani ajo fluturojë përsëri. Dhe kjo nuk është faji i saj, dhe unë, kështu që nuk ka ardhur për konsultim para nisjes.
unë mendoj se, Është e ndaluar rreptësisht cosmetologists nuk është e nevojshme, ujit defekt, qumështi i djegur.

Artikuj që kanë lidhje

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Mbrapsht në butonin krye
afër